Jan Bárta se rozloučí s týmem

Účastí na světovém šampionátu v Bergenu se cyklista Jan Bárta rozloučí se sezonou a skončí v elitním týmu Bora-Hansgrohe. Od roku 2010 obléká dres Německá stáj, s tím, že do budoucna s ním už nepočítají. Dvaatřicetiletý kyjovský rodák na šampionátu pojede možná i o další angažmá. Je to rozhodnutí týmu, hlavně tedy hlavního sportovního ředitele Enrica Poitschkeho. Takže je patrné, jak Bártu tato situace mrzí. Ani fakt, že je v týmu od jeho vzniku mu nezajistil větší respekt a prodloužení kontraktu. „V dnešním světě je to asi normální, že se stávají i takové věci,“ dodal Bárta. Bártu také hlavně překvapilo, že nejdříve ho vyškrtli a pak i přesto dostal šanci na závodech. Předtím po něm chtěli furt pracovat a pracovat, pak ho Poitschke škrtnul, ale další sportovní ředitel Jan Valach mu dal šansi ukázat se alespoň na Czech Cykling Tour, za což byl rád. Když takhle někoho vyškrtnou ze všech závodů, je zřejmé, že s ním už nepočítají v týmu.
Vztahy s Poitschkem prý ochladly už předloni. Nastal dobrý problém už před lety, ale ten se vyřešil a na rovinu si vše vyříkali, ale zdá se, že to není úplně v pohodě. Už loni bylo vynechané mistrovství světa v Kataru jedním z důvodů, že Bárta neměl žádný závodní program. Pro něj byl poslední závod na mistrovství Evropy, ale s reprezentací ne s týmem. Z toho je zřejmé, že to asi není moc v pohodě.
Bárta se domnívá, že největším problémem bylo, že byl až moc silný na Tour de France, s čímž oni nepočítali. V polovině závodu to jejich lídr zabavil. Na konci Tour mu bylo vyčteno úplně všechno. Na přání týmu tam pak skákal do úniků. A pak mu řekli, že pracoval málo dle pokynů. Od té doby se to jen vleče. Bárta tehdy dokončil neslavnější etapu na skvělém 25. místě z celkového pořadí.
Nyní se Bárta koncentruje na mistrovství v Bergenu. A jako člen širší světové špičky, věří, že by se v boji mohl prokousat do první desítky. Mistrovství je asi pro každého to největší a nejnáročnější. Bárta řekl, že věří svým výkonům, když do toho dal všechno a doufá, že se to na mistrovství projeví a že předvede skvělé výkony.
Mistrovství světa je pro všechny sportovce velmi důležití, takže se na mistrovství sešlo hodně skvělých sportovců, kteří předvedli skvělé výkony a doufejme, že i předvedou nadále. Například velmi dobrý cyklista je Slovák Peter Sagan, ten vyhrál už třikrát za sebou, takže je považován za mistra světa.

 

Author: dexterbskracing