Cyklistika v České Republice

Jaro je v plném proudu a s tím i cyklistika. Cyklisti sotva oprášili kola a už vyjeli. Po loňském roce plném cyklistických závodů se cyklisti opět těší na jízdu a pomalu už trénují na první turnaje. Máme za sebou už první díl Giant Ligy, který se odehrával v Plzni. Sportovní areál SK Rapid Plzeň zazářil v obsazeném Grant Prix, který tentokrát ovládl cyklista s velkými zkušenostmi a to Martin Boubal. Zazářil v barvách CK Příbram Fany Gastro.Sportovní odpoledne tentokrát odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu, kde se z vítězství radoval David Gora. Na kole přijel do Plzně tentokrát v roli diváka legenda cyklistiky a paralympionik historie Jiří Ježek.

Fanoušci cyklistiky se od začátku sezóny rozhodně nenudí. A sázkaři také ne, protože ruleta online automatů má spoustu žhavých novinek a s tím i spoustu výhod. Pokud i ty jsi náruživý fanda do online automatů a chceš zkusit i něco nového tak klikni na hrajautomatyonline.cz, a užij si pestrý výběr online automatů.Možná poslední silniční závody sezóny na Lopatárně odstartoval slavnostně majitel pozemků sportoviště Pavel Stelzer. Ve skvělé formě se předvedl Martin Boubal, který byl velmi úspěšně umístěn na druhém místě o víkendu v Soběslavi. Ale závodník Jiří Nesveda měl bohužel smůlu, protože přímo před nosem u ujela trojice jezdců do čela právě s Boubalem, Ondřejem Cinkem a Janem Rybou. A tento slušný náskok udrželi až do cíle. V souboji o dres se strhl boj mezi Denisem Rugovacem a Janem Krausem. Rugovec na tom byl o něco lépe, protože dokázal nasbírat o tři prémie více, takže se tak mohl obléknout do dresu pro nejaktivnějšího borce.

Závodníkovi Martinovi Boubalovi prvenství a sbírání bodů tentokrát nejvíce vyhovovalo a mohl se tak radovat z vítězství. Svou práci odvedl skvěle, ale i jeho parťáci, kteří kontrolovali zbytek startovního pole. S druhým místem se nakonec spokojil Jan Ryba a třetí místo obsadil Ondřej Cink. Co se týče žen, tak vítězství obdržela Daniela Trčková a kategorii Masters jezdce nad 40let obsadil Daniel Treml.Za sebou máme závod , který v polovině Kolem Baskicka je na čele Julian Alaphilippe, ale před časovkou je tím největším favoritem samozřejmě Promož Roglič, který je v celku druhý. Úvodní dva závody byly trochu krušné se strmým stoupáním před cílem, nebo také jízdou z prudkých kopců. Ale i přes to byli v popředí Julian Alaphilippe a očekávaně také Primož Roglič. V úvodu zůstali vepředu sami, ale v druhé etapě se s nimi udrželi Gorka Izagirre a Mikel Landa.Letos cyklistika překvapuje ve velmi strmých výjezdech, úzkých cestách a nebezpečných sešupech. A to se máme ještě stále na co těšit, protože sezóna teprve začala a pokud to bude jako loni, tak budou mít cyklisté co dělat. A mají ještě hodně práce a co vylepšovat, což se musí vždycky.   

Author: dexterbskracing