Mistrovství světa v cyklistice je zpět

Mistrovství je zpět a s ním i řada světových cyklistů. Této akce se zúčastní mnoho sportovců z několika zemí. Zde je asi 92 mistrů světa. Opět pohodový začátek, stovky fanoušků a příjemná nálada plná sportu. Závod byl odstartován ve státě Himáčalpradéš. Na start se připravilo 14 žen a 78 mužů. Jezdci budou muset čelit převýšení 16 500 metrů. Tyto závody se považují za jedny z nejtvrdších na světě, které se vůbec jezdí. Konec je naplánován na 7 října.
Silniční závody mistrovství světa se pořádají v Bergenu. Už si vysloužili pozitivní ohlasy, ale pro finanční organizátory to skončilo katastrofou. Norská média uvedla, že cyklistický svaz balancuje na hraně bankrotu a bude nejspíš nezbytné požádat o pomoc vládu.
Tyto velké sportovní závody jsou pro fandy sportu ty nejlepší a to hlavně pro fanoušky, kteří to rádi spojují s online sázením. Pokud i ty jsi fanda cyklistiky nebo i jiného sportu a chceš si vsadit na tvého favorita, využij bet365 Nabídka Sportů.
Na mistrovství proběhl silniční závod mužů do 23 let a ten vyhrál Francouz Benoit Cosnefroy. Z tria Čechu byl nejlepší Michal Schleger a ten skončil na 34. místě. Mezi juniorkami získala titul světové šampionky Italka Elena Pirroneová. Až v závěru se rozhodl závod do 23 let na 191 kilometrů. Utrhla se šestice jezdců hned po startu závodu a postupně se změnilo i složení. Ještě 50 kilometrů před cílem měla hlavní skupina k dobru minutu a půl, ale bylo pohlcena po dalších 20 kilometrech.
Necelých 13 kilometrů před cílem a na začátku posledního stoupání Němec Lennard Kämna zaútočil na Salmon Hill. Brzy se k tomu dostavil vicemistr Evropy Cosnefroy a v závěrečném sportu už ho nepustil před sebe. Bronzu dosáhl Dán Michael Carbel Svendgaard ze skupiny pronásledovatelů a to v těsném finiši. Bohužel Čechům závod nevyšel dle jejich představ. Schlegel sice do skupiny patřil, ale nakonec dojel až ve čtvrté desítce. Pak dokončil závod 74. příčce Roman Lehký a Jakub Otruba, který dojel až na 98. příčce. Dopolední skupina juniorek se stalo kořistí loni desáté Italky Pirroneové, která dosáhla na zlatý double. V takřka 77 kilometrů dlouhém závodě bez české účasti dotáhla Pirroneová únik do cíle, do jehož našlápla chvilku po odjezdu poloviny závodu. Vyhrála o neuvěřitelných 12 vteřin. Dánka Emma Cecilie Norsgaardová Jörgensenová ze skupiny neúspěšných pronásledovatelek si vybojovala stříbro, třetí skončila další Italka Letizia Paternosterová. Shodná umístění ze srpnového mistrovství Evropy v Herningu potvrdily obě dvě.

Author: dexterbskracing